3 akcesoria turystyczne, które są niezbędne w górach.

Wędrówki po górach to nie spacerek. To ogromny wysiłek fizyczny. Przedstawiamy wam 3 akcesoria turystyczne, które warto wziąć ze sobą w góry.

góry

Oczywiście lista rzeczy, którą należy zabrać ze sobą w góry jest znacznie dłuższa, ale tutaj skupimy się tylko na wybranych trzech akcesoriach, dzięki którym wyprawa będzie zdecydowanie bezpieczniejsza.

Kijki trekkingowe

Zdecydowanie ułatwiają chodzenie po górach. W trakcie wędrówki, kije trekkingowe przenoszą obciążenie z dolnych partii ciała na górne, przez co odciążamy stawy i mięśnie. Tego typu sprzęt zapewnia stabilność poprzez dostarczenie dodatkowego punktu podparcia. Kijki są niezastąpione na śliskich, kamienistych, czy nawet na oblodzonych szlakach. Kijków trekkingowych nie wolno mylić z kijami do nordic walkingu. Kije trekkingowe są zdecydowanie mocniejsze i tylko one nadają się do chodzenia po górach. Zakupując kije trekkingowi należy zwrócić uwagę na spełniane przez nie normy i posiadane atesty. Nasze bezpieczeństwo w górach jest bardzo ważne.

kije trekkingoweKompas i mapa

Te dwa elementy trzeba zawsze ze sobą mieć. Ale posiadanie ich to nie wszystko, trzeba jeszcze umiejętnie z nich korzystać. Zanim wyjdziemy w góry, sprawdźmy trasę na mapie. Przypomnijmy sobie jak używa się kompasu. To się może przydać w każdej chwili, góry są ogromne, można się w nich szybko zgubić. Dlatego tak ważne jest posiadanie mapy i kompasu podczas wyprawy.

Nylonowa linka

Nigdy nie wiadomo co nas czeka w górach, dlatego warto być przygotowanym na wszystko. Trzeba się również zaopatrzyć w nylonową linkę.

linka

Te trzy powyższe akcesoria są niezbędne, nie wolno o nich zapomnieć. W góry bierzemy również wysokoenergetyczne jedzenie, plecak, ubranie na pogorszenie się pogody, płaszcz przeciwdeszczowy, apteczkę ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami do pierwszej pomocy, nóż turystyczny, źródło ognia (zapalniczka lub zapałki), telefon komórkowy z numerem do GOPR oraz wiele innych przydatnych rzeczy. Prawidłowe wyposażenie zależy od tego w jakie góry się wybieramy, jakie panują tam warunki, na jak długo idziemy i co chcemy tam robić. Oczywiście jeśli wybieramy się na wspinaczkę musimy zabrać ze sobą wiele profesjonalnego sprzętu i iść w nie z profesjonalistą, który nauczy nas tej sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*