3 najlepsze ćwiczenia z kettlebell.

   Kettelbell, czyli mały przyrząd do ćwiczeń dający ogromne efekty staje się co raz bardziej popularny. I nic w tym dziwnego, bo dzięki niemu możemy zyskać wiele. Tutaj znajdziecie kilka ćwiczeń tym przyrządem, które pomogą osiągnąć bardzo dobre efekty.

kettlebell   W celu zmotywowania do ćwiczeń, warto wspomnieć co właściwie daje ćwiczenie z kettlebell. Dzięki odpowiedniemu treningowi, możesz zwiększyć swoją siłę bez przyrostu dodatkowej masy mięśniowej. Oprócz tego, wymodelujesz swoją sylwetkę, polepszysz gibkość, kondycję i wytrzymałość fizyczną.

   Zanim zaczniesz ćwiczyć z kettlebell, nie możesz zapomnieć o odpowiedniej rozgrzewce, powinna ona trwać dłużej niż pięć minut. Podczas rozgrzewki, warto wykonać bieg w miejscu, przysiady, wymachy rąk oraz inne ćwiczenia ogólnorozwojowe.

   Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniej wagi kettlebell. Dla kobiet początkujących polecane jest kettlebell o wadze 8 kg. Natomiast dla mężczyzn kettlebell o wadze 16 kg. Wraz z przyrostem siły powinniśmy stopniowo zwiększać ciężar przyrządu do ćwiczeń. Po rozgrzewce i dokonaniu wyboru odpowiedniego ciężaru kettlebell, możemy przejść do wykonywania ćwiczeń.

swingĆwiczenie nr 1 – Swing

   To ćwiczenie pozwala zgubić zbędną tkankę tłuszczową, poprawia gibkość, szybkość oraz dodaje siły. Podstawą prawidłowo wykonanego ćwiczenia jest odpowiednia technika. W celu poprawnego wykonania tego ćwiczenia najlepiej udać się na siłownię. Trener będzie korygował nieodpowiednie ruchy i zadba o nasze bezpieczeństwo. Swing polega na wypchnięciu kuli przed siebie. Podczas podnoszenia Kettlebell plecy muszą być wyprostowane, a wprowadzenie tego narzędzia w ruch powinno być wykonane płynnie. Ćwiczenie wykonane nieumiejętnie, może prowadzić do kontuzji, dlatego tak ważny jest tutaj trener.

Ćwiczenie nr 2 – Przysiady z kettlebell

   Aby wykonać to ćwiczenie, należy stanąć w lekkim rozkroku, Kettlebell trzymamy obiema dłońmi za rączkę, ale w tym miejscu gdzie łączy się z kulą. Trzymamy Kettle na wysokości klatki piersiowej, ramiona zgięte w łokciach, Kettlebell blisko ciała. Podczas wykonywania przysiadu mięśnie brzucha powinny być napięte, pośladki wypięte do tyłu. Przysiad wykonujemy jak najniżej, podczas ćwiczenia, kolana nie powinny przekroczyć linii palców.

Ćwiczenie 3 – Wymach jedną ręką

   Należy chwycić odważnik jedną ręką, następnie zrobić wymach jak najdalej do tyłu, w taki sposób aby był pomiędzy nogami. Następnie wypychamy biodra w przód i unosimy kettlebell na wysokość klatki piersiowej. Ramię powinno być ułożone równolegle do podłoża. Następnie kettlebell kierujemy pomiędzy nogi. Po wykonaniu takiego ruchu, powtarzamy ćwiczenie na drugiej ręce.

   Ćwiczenia z kettlebell są tylko pozornie proste. Do ich prawidłowego wykonania potrzebujemy trenera, który będzie czuwał nad naszym bezpieczeństwem. Tutaj nie trudno o kontuzję, dlatego na początku najlepiej ćwiczyć z profesjonalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*