Bieganie na bieżni, a spalane kalorie

Bieganie na bieżni pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Jest to urządzenie, które dobrze sprawdza się w domowych warunkach oraz na siłowni. Jak ćwiczyć na bieżni? O czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem treningu?

Osoby, które wcześniej nie miały za wiele wspólnego z ćwiczeniami, powinny zacząć od lekkiego treningu, dużym plusem jest, że na rynku możemy znaleźć bieżnie, które posiadają odpowiednie nachylenie, dzięki czemu ćwiczenia są wygodne, komfortowe i dają większe efekty.

źródło: pixabay.com

Nie ważne do stopnia zaawansowania ćwiczenia na bieżni powinny być wykonywane zgodnie z naszymi możliwościach, przemęczanie się zazwyczaj nie prowadzi do dobrych efektów, a na pewno zniechęci nas do dalszych ćwiczeń. Chociaż nie powinniśmy się przemęczać to ważne, aby zwiększać intensywność treningów oraz ich czas, z każdym kolejnym treningiem powinniśmy dawać od siebie nieco więcej.

To ile kalorii spalimy podczas ćwiczeń, zależy przede wszystkim od intensywności ćwiczeń. Jak wiadomo, im szybciej będziemy biec, tym szybciej pozbędziemy się nadprogramowych kilogramów. Możemy jednak powiedzieć, że podczas jednego treningu maszerując, spalamy od 300 do 600 kcal. To, czy spalimy mniej, czy więcej zależy od wagi osoby ćwiczącej i tego jaki sport uprawia ta osoba. Można, więc oszacować, że podczas spokojnego – łatwego biegu spalamy 3-5 kalorii na minutę, a jeżeli przyspieszamy to 6-10 kcal na minutę. Pamiętajmy, że najbardziej intensywny bieg pozwoli nam zrzucić jak najwięcej, wtedy też możemy spalać około 11-15 kcal na minutę, także zwiększenie nachylenia ma wpływ na to, ile kalorii spalamy, zwiększenie go o każdy kolejny procent sprawia, że kalorie spalimy od 4 do 15% szybciej.

źródło: pixabay.com

Dużym błędem osób, które chcą szybko zrzucić zbędne kilogramy, jest regularność treningów, chcą one ćwiczyć codziennie. Niestety taka intensywność powoduje, że nasz organizm nie ma czasu się zregenerować, pojawiają się wtedy dokuczliwe zakwasy i nasze ćwiczenia są wtedy mniej wydajne. Dlatego warto robić 1-2 dniowe przerwy, czyli ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*