Ćwiczenia na mięśnie rąk

Ćwiczenia na mięśnie rąk spowodują, że nasze ramiona nabiorą smuklejszych kształtów. Szczególnie kobiety powinny pomyśleć nad wzmocnieniem tych mięśni, ponieważ ręce są najczęściej odsłanianą przez kobiety partią ciała. Chcąc aby były jędrne i smukłe powinniśmy zadbać o odpowiedni trening.

źródło: pixabay.com

Wiele kobiet obawia się, że mięśnie mogą się za bardzo rozbudować, odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz właściwy ciężar hantli wzmocni je delikatnie, a nie wytworzy muskulatury.

Ogólne założenia ćwiczeń na mięśnie rąk to:

  • Ćwiczenie mięśnia trójgłowego ramienia trzy razy w tygodniu z odstępami jednodniowymi i przerwą np. w niedzielę
  • Ćwiczenia wykonujemy etapami, pierwszy trwa 10 dni (bez dni, w których nie ćwiczyłyśmy)
  • Zauważalne efekty zobaczymy po około 6 etapach
  • Ciężar hantli wraz z postępem, powinien być zwiększony

Ćwiczenia z hantlami, są najefektywniejsze, mięśnie rąk są bardziej stymulowane. Ćwiczenia na ręce i ramiona możemy wykonywać niemalże w każdej pozycji.

Ćwiczenie 1

Stajemy w lekkim rozkroku, bierzemy hantle w dłonie, ręce spuszczamy swobodnie, dłonie odwracamy przed siebie, zginamy łokcie, przyciągamy hantle do barków, nie zmieniamy kierunku dłoni.

Ćwiczenie 2

Stajemy w rozkroku, ręce puszczamy wzdłuż ciała, dłonie odwracamy do tyłu, hantle przyciągamy do barków poprzez zgięcie łokci.

źródło: pixabay.com

Ćwiczenie 3

Stajemy w rozkroku, ręce puszczamy, dłonie powinny być skierowane do tyłu, hantle przyciągamy ku górze, tak aby cały czas dotykały naszego ciała. Łokcie odginamy w bok.

Ćwiczenie 4

Hantle trzymamy nad głową, ręce uginamy w łokciach tak, aby dotykały głowy. Hantle podnosimy do całkowitego wyprostu rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*