Czy już wiesz co osiągniesz ćwicząc z Kettlebell?

   Czy już wiesz czym konkretnie jest kettlebell? Pewnie o nim już słyszałeś, bo ostatnio ten przyrząd do ćwiczeń zyskuje na popularności. Tutaj jeszcze przypomnimy czym właściwie jest Kettlebell i jakie korzyści przynoszą regularne ćwiczenia z tym narzędziem.

   Czym jest kettlebell?

   To przyrząd do ćwiczeń, który swoim wyglądem przypomina dużą, trochę spłaszczoną kulę z uchem. Jest to swojego rodzaju odważnik, przy jego pomocy można przeprowadzić trening przyczyniający się do zwiększenia siły mięśni i wzmocnienia całej sylwetki.

kettlebell

   Jakie efekty można uzyskać ćwicząc z Kettlebells?

– Szybko stracisz zbędną tkankę tłuszczową.

   Ćwiczenia z Kettlebell pobudzają całe ciało do działania. Dzięki temu podczas treningu, puls osoby ćwiczącej utrzymuje się na wysokim poziomie, co sprzyja spalaniu tłuszczu.

– Wzmocnisz sylwetkę.

   Podczas wykonywania ćwiczeń pracują wszystkie mięśnie, nie tylko te zewnętrzne, które można wyrzeźbić ale nawet te znajdujące się pod nimi. To wszystko sprawia, że z łatwością utrzymujemy wyprostowaną sylwetkę oraz po prostu czujemy się silniejsi i zdrowsi. Mamy więcej siły i ochoty do działania.

– Zwiększysz swoją siłę.

   Trening z kettlebell doda sił. Ćwicząc z tym przyrządem, nie musimy obawiać się zbyt wielkiego przyrostu mięśni. Oprócz tego zwiększymy swoją zwinność i gibkość.

kettlebells– Zwiększysz swoją wytrzymałość.

   Taki wysiłek fizyczny przyda się każdej osobie, która uprawia jakikolwiek sport, bez względu na to czy biega, czy trenuje boks. Ten sprzęt do ćwiczeń na pewno się przyda, nie tylko zwiększy siłę fizyczną, ale poprawi również ogólną wytrzymałość, przez co można wymagać od siebie więcej.

– Ćwicząc z kettlebells nie odczujesz znudzenia.

   Takie ćwiczenia nigdy nie są nudne. Trening z tym przyrządem może być bardzo rozbudowany. Istnieje wiele różnych ćwiczeń, dzięki którym wzmocnimy całe ciało.

   Co jest najważniejsze podczas ćwiczeń?

   Tutaj kluczową rolę odgrywa dobranie odpowiedniego obciążenia. W celu dobrania właściwego odważnika oraz ćwiczeń warto iść na siłownię. Tam kilka treningów wykonamy pod okiem profesjonalnego trenera, który będzie korygował wszelkie błędy.

   Zanim jednak przejdziemy do ćwiczeń, zapytajmy swojego lekarza, czy w naszym przypadku nie widzi przeciwwskazań do ćwiczeń z takim urządzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*