Czym różni się rowerek treningowy pionowy od poziomowego?

W obecnych czasach zapewne każdy z nas zdaje sobie sprawę, że ruch jest zbawienny dla naszego zdrowia i życia. To właśnie on jest nam niezbędny w spalaniu kalorii, dzięki czemu nie będziemy mieli kłopotów z nadwagą. Dzięki niemu będziemy mieli także lepszą kondycję, jak i też lepsze samopoczucie. Najlepszym rozwiązaniem na ruch jest oczywiście uprawianie sportu.

Źródło: pixabay.com

Oczywiście najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np., jazda na rowerze, na rolkach, bieganie itd. Otóż uprawianie sportu to nie tylko wysiłek fizyczny, ale również sama przyjemność. Poza tym sport to samo zdrowie. Jednak nie wszyscy mają czas, aby go uprawiać. Dlatego też mając to na uwadze to dla osób, którym brakuje czasu znalazłam świetne rozwiązanie. Jakie? Oczywiście kupno takiego rowerku treningowego do domu. No właśnie i tu powstaje problem – dla kogo, jaki rowerek treningowy. Nasz dylemat wynika z tego, iż mamy między innymi rowerek treningowy pionowy i poziomy, które różnią się pozycją, w jakiej na nich ćwiczymy. Dlatego też w tym artykule zwrócę uwagę na różnice tych obu rowerków treningowych i powiem dla kogo są przeznaczone.

rower poziomy

Źródło: www.hop-sport.pl

Tak więc w rowerku treningowy pionowy, pozycja osób ćwiczących jest wyprostowana lub lekko pochylona do przodu. Z tego też względu jazdę na takim rowerze absolutnie nie poleca się osobom z problemami kręgosłupa, gdyż bardzo obciąża plecy. Za to świetnie nadaje się osobom z problemami kardiologicznymi, jak i z kładem krążenia. Drugi model rowerka to rower treningowy poziomy, na którym ćwiczy się w pozycji leżącej. Treningi na takim rowerku nie obciążają kręgosłupa, a pozwalają na lepsze uaktywnienie mięśni brzucha. Dlatego zalecane są osobom z problemami kręgosłupa, jak również ludziom otyłym.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*