Dyscypliny sportowe, o których nie miałeś pojęcia…

Ludzie na świecie mają różne pomysły. Zrobią wszystko by uciec od utartych schematów i wymyślają różne nowe dziedziny sportu. Wszystko po to, aby stworzyć coś innego, odbiec od codzienności oraz trochę się rozerwać. Zobaczcie sami. 

   Podwodny hokej

Hokej na lodzie zna każdy z nas, jednak chyba komuś było za zimno i wymyślił zmodyfikowaną wersję w wodnym środowisku. W sumie w takiego hokeja można grać prawie na każdym basenie, tylko trzeba opanować sztukę pływania i nurkowania oraz mieć odpowiedni sprzęt. 🙂

podwodny hokej

Źródło: http://www.canberratimes.com.au

   Chess boxing

Podczas takich rozgrywek dla mnie zdecydowanie bardziej interesująca byłaby partia szachów, ale to idealne połączenie dla osób, które lubią obydwie dyscypliny sportu. W tej dyscyplinie rozgrywają się nawet mistrzostwa świata. Tutaj mamy 11 rund (6 szachowych i 5 bokserskich). Można przegrać na ringu, jak i na szachownicy. Pojedynek może zakończyć się nokautem na ringu, matem na szachownicy, poddaniem się przeciwnika (na ringu jak i w szachach), decyzją sędziego (ring) oraz przekroczeniem czasu w szachach.  Co powiecie na połączenie siły intelektu i mięśni?

http://en.chessbase.com/post/london-cheboxing-the-rock-defeats-the-phoenix-

Źródło: http://en.chessbase.com/

   Bossball

Połączenie siatkówki, akrobatyki i piłki nożnej. Boisko stanowią nadmuchiwane trampoliny. Ten rodzaj sportu wymyślono w Hiszpanii w 2004 roku. Od tej pory zyskuje co raz większą popularność. Tam dopiero można sobie poskakać 🙂

http://prensamarchiquita.com.ar/bossaball-una-atraccion-diferente/

Źródło: http://prensamarchiquita.com.ar

   Segway polo

No i sprzęt mechaniczny wypiera wszystkie konie. Nawet ze sportu. Gracze tradycyjnego polo jak widać zmienili środek lokomocji. Jednak chyba nie wychodzi im to na dobre, w takim wydaniu nie wygląda to zachęcająco, nie ma czego podziwiać. Jednak warto wiedzieć, że takie coś jest.

http://tenofthemost.com/index.php/106-sport/306-10-most-unusual-sports-you-haven-t-tried

Źródło: http://tenofthemost.com/

   Disc Golf

To zmodyfikowane połączenie tradycyjnego golfa z frisbees. Tutaj liczy się celność i precyzja. Ten rodzaj sportu jest rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych, co roku odbywają się tam różne turnieje.

nietypowy sport

Źródło: http://pvpost.com/

Wszystkie przedstawione dziedziny sportu spełniają najważniejszą funkcję, dają okazję do większej aktywności fizycznej i przyspieszają odchudzanie. Tutaj też mamy coś ciekawego na temat dobrej formy, sprawdź jeśli chcesz.

A Ty, której dyscypliny sportu chcesz spróbować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*