Jak szybko spalić tłuszczyk z ud?

Niestety wewnętrzną część uda jest partią ciała, którą bardzo trudno wyszczuplić, ponieważ nie ma uniwersalnego zestawu ćwiczeń, który pozwoli nam zadbać o tę partię ciała bez wysiłku. Efekt pięknych i zgrabnych ud wymaga długiej i ciężkiej pracy. Jest jednak kilka sposobów, które mogą nam w tym pomóc.

Myśl co jesz – same ćwiczenia nie przyniosą takich efektów jak racjonalnie dobrany trening i dieta. Zdrowe odżywianie nie oznacza, że musisz ze wszystkiego rezygnować, wyeliminuj niezdrowe cukry, ogranicz spożywanie napojów gazowanych, nie używaj tłuszczu do smażenia i zamień go na coś zdrowszego.

źródło: pixabay.com

Trening cardio – jest to jedna z najefektywniejszych form ćwiczeń w walce z nadwagą oraz tłuszczem. Regularnie wykonywane cardio pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także kształtuje ono ogólna wytrzymałość organizmu. Wzrasta bowiem wtedy tętno, oddech jest przyspieszony, a serce zmuszone jest do pompowania większej ilości krwi, która transportuje tlen do mięśni

Bieganie/chodzenie pod jak największym kątem – chodzenie pod górkę, czy też ustawienie wysokiego nachylenia bieżni spowoduje, że jeszcze bardziej zaangażujemy uda do pracy.

źródło: pixabay.com

Dbaj o prawidłowe nawodnienie – odpowiednie nawodnienie jest kluczem do sukcesu! Nie ważne, czy chcesz zrzucić zbędne kilogramy z ud, czy brzucha, wszystkie reakcje biochemiczne, które zachodzą w organizmie człowieka, wymagają obecności wody, odwodniony organizm ma trudności w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*