Jak wybrać odpowiedni rowerek treningowy?

   Rowerek treningowy to bardzo fajny sprzęt, dzięki któremu w przyjemny sposób można stracić zbędne kilogramy i poprawić swoją kondycję fizyczną. Polecany jest osobom z nadwagom oraz spełnia dobrze swoja rolę w rehabilitacji. Pomaga wielu ludziom wrócić do wcześniejszej formy. To urządzenie powinien mieć każdy z nas w swoim domu. Tylko trzeba wiedzieć jak odpowiednio taki sprzęt mamy wybrać.

Zanim zakupimy rowerek treningowy powinniśmy dowiedzieć się jakie wyróżniamy rodzaje rowerków treningowych.

 rowerek

Rodzaje rowerków treningowych:

Rower treningowy pionowy – Podczas ćwiczeń, sylwetka jest wyprostowana bądź pochylona do przodu. Trening przypomina naturalną jazdę na wszystkim dobrze znanym zwykłym rowerze.

Rower treningowy poziomy – W tym przypadku trening odbywany w pozycji leżącej. Plecy można oprzeć na specjalnym oparciu, dzięki takiemu rozwiązaniu wzmocnimy mięśnie brzucha oraz nie obciążymy zbyt mocno mięśni kręgosłupa. Jest idealne dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Rower treningowy spinningowy – Ten rodzaj rowerka treningowego, wymaga od ćwiczącego mocnego pochylenia się, służy przede wszystkim do bardzo intensywnego treningu. Takie rowerki są skierowane szczególnie dla osób uprawiających kolarstwo wyczynowe.

rowerr

Wyróżniamy również podział uwzględniający dany mechanizm oporu oraz budowę koła zamachowego:

Rowerek treningowy mechaniczny: Jego plusem jest to, że jest prosty w naprawie, natomiast zdecydowaną wadą, jest jego hałaśliwość w trakcie treningu.

Rowerek treningowy magnetyczny: Tutaj hamowanie odbywa się przy pomocy hamulca magnetycznego. Trening na takim rowerku jest niezwykle cichy i przyjemny.

Rowerek treningowy elektromagnetyczny: Pracuje również cicho, może dostosować opór pracy zgodnie z kondycją Twojego serca za pomocą elektronicznych rozwiązań. Największym minusem jest to, że jego naprawa niestety jest kosztowna, niestety wygodne i dobre rozwiązania nigdy nie będą tanie.

rower23

Podczas dokonywania wyboru odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

– Regulacja siodełka,

– Stabilność rowerku treningowego,

– Regulacja kierownicy,

– Dostępne programy treningowe,

– Dodatkowe akcesoria, takie jak pulsometr, wyświetlacz elektroniczny, itp.

– Konsola, na której powinny znaleźć się informacje dotyczące prędkości, czasu i pokonanego dystansu. Dodatkowo, można szukać takiego modelu, który również przedstawi nam ilość spalonych kalorii.

– Pedały z paskami – Mały szczegół ale jakże ważny, dzięki paskom, nasze mięśnie będą pracować bardziej intensywnie.

  Wybór odpowiedniego rowerka treningowego to nie taka prosta sprawa, jest to dosyć kosztowny sprzęt dlatego warto dokładnie to przemyśleć. Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno chcemy ćwiczyć na takim urządzeniu i jaki typ treningu będzie nam najbardziej odpowiadał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*