Kto może ćwiczyć na wioślarzu?

Może zacznijmy od samego początku, czyli od wyjaśnienia, czym jest w ogóle ten wioślarz? Tak więc wioślarz to urządzenie, które imituje prawdziwe wiosłowanie na wodzie. Ćwiczenia na wioślarzu zalecane są do treningu cardio, jak i treningu aerobowego. Z całą pewnością naprawdę warto ćwiczyć na wioślarzu. Dlaczego? Poniżej pokrótce odpowiem na to pytanie w tym artykule, powiem też kto może ćwiczyć na wioślarzu?

wioślarz

Źródło: www.hop-sport.pl

A więc dlaczego warto ćwiczyć na wioślarzu?

Wioślarz aktywizuje wszystkie części ciała. Poprawia między innymi ogólną wydajność organizmu, jak i siłę. Wioślarz ćwiczy nie tylko partie ramion, ale również mięśnie nóg i pleców. Ponadto angażuje do pracy, takie mięśnie, jak: mięśnie brzucha, grzbietu, ramion, nóg, pośladków i klatki piersiowej. Taki trening na wioślarzu wzmacnia serce, naczynia krwionośne i poprawia pracę układu oddechowego. Pomaga wysmuklić i wyszczuplić ciało. Spala zbędną tkankę tłuszczową i ujędrnia ciało. Poza tym ćwiczenia na tym sprzęcie poprawiają kondycję fizyczną.

Kto może ćwiczyć na wioślarzu?

Trening na wioślarzu to świetna alternatywa dla osób, które nie lubią biegania na bieżni, pedałowania na rowerku bądź spędzania czasu na orbitreku. Aktywizuje nawet 84% mięśni, pozwala spalić mnóstwo kalorii, nie obciąża stawów. Nie jest to jednak trening dla każdego.

Jakie są przeciwwskazania do treningu na wioślarzu?:

  •  bóle kręgosłupa – (trwające obecnie lub występujące w przeszłości) związane z patologiami dysków międzykręgowych. Wiosłowanie może mieć na nie bardzo zły wpływ, zwłaszcza, jeśli będziemy mierzyć się z większą siłą oporu;
  • bóle bioder – biodra biorą aktywny udział w treningu wioślarskim, więc przy dolegliwościach bólowych lepiej wybrać inną formę aktywności (np. rower poziomy);
  • wady postawy – w szczególności kifoza (okrągłe plecy). Warto również unikać treningu na wioślarzu, jeśli w danym dniu lub dzień po wykonujemy trening siłowy pleców – mogłoby to zanadto je przesilić.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*