Pierwsza przygoda dziecka z wodą w basenie ogrodowym

Chcesz , aby Twoje dziecko dołączyło do radosnej rzeszy dzieci pluskających wesoło w wodzie? Zrób to z głową. Naucz je bezpiecznego kontaktu z wodą i rozwijaj jego umiejętności. Radosna zabawa – to bezpieczna zabawa. Spraw radość swojemu dziecku i zapewnij mu basen ogrodowy.

Pierwsze przeżycia dziecka w nowych okolicznościach mogą mieć wpływ na całe jego przyszłe życie. Co w praktyce znaczy tyle, że jeżeli w najmłodszych latach dziecko dozna jakiegoś uszczerbku będzie już zawsze miało uraz i dystans do podobnych okoliczności. Dlatego dobrze jest wprowadzać i zaznajamiać dziecko stopniowo z nowymi sytuacjami i nieznanym otoczeniem. A woda dla malucha z pewnością jest nieznanym i nierozumianym początkowo otoczeniem.

Posiadanie dużego basenu ogrodowego to wielka zaleta w Waszym ogrodzie. Jednak jest to zaleta głównie dla starszych i bardziej doświadczonych osób. Styczność malutkiego dziecka z dużym basenem, bez odpowiedniej opieki może wywołać nie mającą kresu, nawet z upływem lat, paniki. Dlatego dobrze jest stopniowo wprowadzać dziecko do wody i uczyć go bezpiecznego zachowania. Przydatne mogą być do tego akcesoria basenowe, czy niewielkie, płytkie baseniki. Są to zwykle modele dmuchane, które nie stwarzają żadnych problemów przy przechowaniu lub adaptacji do użytku.

57424_0821.jpg.0x400_q100_crop_upscale

Przykładowo dmuchany fotelik, mały lekki i łatwy w przenoszeniu. Dziecko może siedzieć na takim foteliku mając poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie moczyć nóżki w małym baseniku. Jeśli posiadacie zbyt głęboki basen, wystarczy napełnić go w mniejszej części i pozwolić, aby fotelik był pewnego rodzaju wyspą bezpieczeństwa dla malucha. Drugą opcją jest zaopatrzenie się w płytki model baseniku dmuchanego z lekkim zadaszeniem. Jest to doskonała opcja na początkowe zabawy w wodzie. Dziecko ma szansę ochłodzić się i przyzwyczaić się do wszechobecnej wody. Natomiast daszek ochroni przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Płytkie dno zapewni bezpieczeństwo zabaw, a zarazem pobudzi wyobraźnie dziecka do zachowań w wodzie. Przebywając w takim baseniku, nie będzie zaskoczone jeśli, któregoś dnia, gdy będzie starsze zaproponujecie mu większy basen ogrodowy.

swim-ring-84625_640

Dla starszych dzieci odpowiedniejszy będzie basen ogrodowy o przykładowych wymiarach 183 cm średnicy i 51 cm głębokości. Takie baseny są łatwe w montażu i użytkowaniu, ich rozłożenie zajmuje zaledwie 10 minut. Ten niewielki, ale głębszy basen ogrodowy pomieści więcej dzieci lub mamę z maluszkami. Będzie doskonałym wyjściem, jeśli macie do dyspozycji niewielką powierzchnię w ogrodzie, jednak mimo to chcecie zapewnić dzieciom miejsce do ochłody w upalne, letnie dni.

Basen ogrodowy to cudowny wynalazek, jednak tylko wtedy, gdy korzysta się z niego rozsądnie i zgodnie z umiejętnościami. Dziecko przebywające w basenie, nawet tym najmniejszym , musi być zawsze pod stałą kontrolą. Korzystając z letnich kąpieli pamiętajcie również, aby chronić siebie i dzieci przed nadmiernym nagrzaniem ciała i głowy oraz poparzeniami słonecznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*