Rowerek treningowy czy bieżnia – Co jest lepsze?

Na oby dwóch urządzeniach tracimy zbędną tkankę tłuszczową i poprawimy swoją kondycję fizyczną. Jednak pomimo tego, sposób wykonywanych ćwiczeń zdecydowanie się różni oraz ma różnie wpływa na ciało człowieka. Tutaj spróbuję rozwiązać wasz dylemat i powiem dla kogo jest lepsze bieganie, a komu trening na rowerku przyniesie więcej korzyści.

Kto może ćwiczyć na bieżni?

   Polecana jest osobą, które nie mają nadwagi. Jak powszechnie wiadomo, bieganie nie jest wskazane u takich osób. Aby biegać na bieżni trzeba być ogólnie zdrowym, ponieważ taki trening wymaga o wiele więcej wysiłku niż w przypadku jazdy na rowerze.

siłownia

Kto może ćwiczyć na rowerku treningowym?

   Przede wszystkim jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają nadwagę. Ćwiczenia na rowerku treningowym nie obciążają stawów, co jest niezwykle ważnym aspektem w trakcie ćwiczeń, które mają na celu zmniejszenie wagi.

 Oby dwie formy aktywności wzmacniają serce, kondycję i dotleniają pamięć. Takie rodzaje aktywności pozwalają odreagować stres oraz pozwalają poprawić swoje samopoczucie. Lecz zanim wybierzesz zdecydujesz się na bieżnię lub rowerek, najpierw odpowiedz sobie na poniższe pytania:

1. Chcę stracić zbędne kalorie czy tylko popracować nad lepszą formą?

 W przypadku chęci szybkiego zrzucenia paru kilogramów zdecydowanie lepsza będzie bieżnia. Bieganie jest sportem, który wymaga o wiele większego wysiłku fizycznego niż jazda na rowerku. Dla zachowania dobrej formy bez konieczności dużego wysiłku zdecydowanie lepszy jest rowerek treningowy, również poprawia kondycję, a nie wymaga dużej siły fizycznej i wytrzymałości.

 2. W czym jestem wytrwały/a?

 Bieganie i jazda na rowerku jest monotonną czynnością. Dlatego najlepiej wybrać sprzęt do uprawiania takiego sportu, który się bardziej lubi. Jeśli wolisz jazdę na rowerze, wybierz rowerek treningowy, a jeżeli Twoją pasją jest bieganie to lepiej zainwestuj w bieżnie. Warto robić to co się lubi.

 rower1

3. Ile mam miejsca w mieszkaniu?

   Kupując sprzęt do mieszkania warto dokładnie przemyśleć zakup. Jeżeli nie masz dużo miejsca w mieszkaniu wybierz sprzęt, który będzie składany i nie zabierze miejsca w Twoim domu.

   A więc bieżnia czy rowerek? Odpowiedź jest prosta, wybierz to co najbardziej lubisz robić w terenie. Dzięki temu będziesz mógł/mogła czerpać wiele radości z danej dziedziny sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*