Rowerek treningowy magnetyczny czy mechaniczny?

Jestem pewna, że każdy z nas wie, iż systematyczny wysiłek fizyczny sprzyja w równym stopniu naszemu zdrowiu, jak i lepszemu samopoczuciu. Jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród Pań są ćwiczenia fitness. Mogą to być np. zajęcia aerobiku, do których potrzebna będzie muzyka lub też ćwiczenia na specjalnych urządzeniach. Taki wybór w zupełności zależy tylko od nas samych, gdyż to my powinniśmy wiedzieć jakie chcemy osiągnąć efekty ćwicząc. Jednym z takich urządzeń fitness jest oczywiście rowerek treningowy.

hop-sport.pl

Źródło: hop-sport.pl

Wyróżniamy trzy rodzaje takich rowerków treningowych: rowerek treningowy mechaniczny, rowerek treningowy elektromagnetyczny i rowerek treningowy magnetyczny. Ja w tym artykule przedstawię różnice między rowerkiem treningowym mechanicznym, a magnetycznym. Który wybrać, jaki będzie lepszy?

ROWEREK MECHANICZNY

Jest to najbardziej popularny rodzaj rowerka treningowego, który jest na domowym wyposażeniu wielu ludzi kochających uprawianie sportu. Jest on również stosunkowo tani, w porównaniu do innych modeli. Dzięki niemu każdy użytkownik może przeprowadzać treningi kiedy chce i kiedy ma tylko na to ochotę. Tutaj hamowanie odbywa się dzięki tarciu w kole zamachowym. Ten rowerek umożliwia wzmocnienie mięśni łydek, ud i pośladków. Dużym minusem tego typu rowerków jest hałas, który wytwarza podczas pracy.

Źródło: pixabay.com

ROWEREK MAGNETYCZNY
Tutaj hamowanie odbywa się dzięki wytwarzanemu polu magnetycznemu. Są bardzo ciche w użytkowaniu, jeśli mamy taki rowerek w domu, możemy ćwiczyć na nim o każdej porze dnia.. Możemy skorzystać z nich w klubach fitness i siłowniach. Jedyną wadą rowerków magnetycznych, jest wyższa cena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*