Zacznij już teraz! Przygotuj się do lata!

Po zimie wiele kobiet skarży się na przesuszoną skórę, bladą cerę oraz kilka zbędnych kilogramów. Zobacz jak łatwo przygotować się do lata, bez zbędnego zamęczania się.

źródło: pixabay.com

Od stycznia warto już zacząć powoli się ruszać, chociaż aura za oknem nie jest zbyt sprzyjająca. Najprościej zacząć od spacerów, jednak jeżeli pogoda za oknem nas nie zachęca, możemy ćwiczyć w domu. Ćwiczenia, jakie wykonujemy to te poprawiające wytrzymałość oraz kondycję. Jeżeli mamy rowerek stacjonarny z powodzeniem możemy postawić na ten rodzaj aktywności. W naszej diecie powinniśmy postawić na lekkostrawne mniej kaloryczne posiłki. Powinny być one bogate w witaminy, składniki mineralne, błonnik oraz naturalne oksydanty. Chociaż warzywa jeszcze w tym okresie nie należą do najtańszych, powinniśmy jeść sałatki, surówki z rzodkiewką oraz sałatą, stanowczo powinniśmy zrezygnować z majonezu na rzecz jogurtu bądź sosu winegret. Nie powinniśmy rezygnować z żądnego posiłku, wbrew pozorom osoby, które jedzą śniadanie, są szczuplejsze. Jeżeli między posiłkami poczujemy głód, warto sięgnąć po sok warzywny, a zamiast słodyczy sięgać po ulubiony owoc.

Nie możemy zapomnieć także o nawadnianiu organizmu, warto rozpoczynać dzień od szklanki niegazowanej wody, a do końca dnia wypijać jej od 1,5 l do 2 l.

Z upływem czasu warto oprócz spacerów rozpocząć gimnastykę, skupiając się na partiach ciała, które najbardziej chcielibyśmy udoskonalić.

źródło: pixabay.com

W miesiącach, kiedy dzień zaczynać się będzie o wiele szybciej warto zastanowić się nad wykonywaniem porannych ćwiczeń oraz minimum 20-minutowymi spacerami. Poranne marsze mogą przynieść bardzo dobre efekty.

Ciekawostka! Jeżeli chcesz zabezpieczyć twoją skórę przed nadmiernym słońcem, powinieneś rozpocząć kurację preparatami bogatymi w beta-karoten.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*